• bann-2.jpg
  • bann-13.jpg
  • bann-3.jpg

01.01.2021

Nabożeństwem w Kościele Marii Panny w Legnicy rozpoczęliśmy Nowy 2021 Rok, prosząc Wszechmogącego Boga o zdrowie, pomyślność i Jego prowadzenie.

16.01.2021

W domu parafialnym w Legnicy odbyło się pierwsze w 2021 roku posiedzenie Rady Parafialnej. Głównym punktem zebrania było podsumowanie minionego roku oraz przygotowanie Zgromadzenia Parafialnego, które odbędzie się w Niedzielę 31 stycznia.

21.01.2021

W czwartkowe przedpołudnie parafialna Komisja Rewizyjna przeprowadziła badanie dokumentacji finansowej za rok 2020.

24.01.2021

W Kościele Marii Panny odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach corocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W nabożeństwie udział wzięli duchowni i wierni z Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławnego i Ewangelickiego. Nabożeństwo poprowadził ks. Jerzy Gansel, a rozważanie wygłosili ks. bp Zbigniew Kiernikowski – Biskup Legnicki oraz ks. Lubomir Worchacz – proboszcz Parafii Prawosławnej w Legnicy. Teksty liturgiczne oraz intencje modlitewne odczytali alumni z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

31.01.2021

Bezpośrednio po nabożeństwach w Legnicy i Głogowie odbyło się Sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne. Głównymi punktami zgromadzenia było zatwierdzenie sprawozdania finansowego parafii za rok 2020 oraz przyjęcie preliminarza budżetowego na rok 2021. Przedstawiono też najważniejsze plany i zadania na rok 2021.

17.02.2021

Nabożeństwem w Środę Popielcową zainaugurowaliśmy tegoroczny czas pasyjny.

21.02.2021

W 1. Niedzielę Pasyjną rozpoczęliśmy akcję Diakonii Kościoła „Skarbonka Diakonijna 2021”. W tym roku ta charytatywna akcja przebiega pod hasłem „Czas miłosierdzia”. Do specjalnie przygotowanych skarbonek zbierać będziemy ofiary dla najbardziej potrzebujących osób starszych i dzieci. Akcja tradycyjnie trwa do Świąt Wielkanocnych.

20.03.2021

W trybie zdalnym odbyła się wiosenna sesja Synodu Diecezjalnego, w której wraz z delegatem naszej parafii wzięliśmy udział.

28.03.2021

Nabożeństwami w Legnicy i Głogowie w Niedzielę Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapowiedź wydarzeń

Zapraszamy do wzięcia udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej "Skarbonka Diakonijna 2021". W kampanii zachęcamy wszystkich do ograniczenia codziennych przyjemności i zbierania przeznaczonych na nie funduszy do diakonijnych skarbonek, które zostaną przekazane na realizację projektów na rzecz osób potrzebujących.