• bann-12.jpg
 • bann-13.jpg
 • bann-8.jpg
 • bann-9.jpg
 • bann-11.jpg
 • bann-7.jpg
 • bann-10.jpg
 • bann-1.jpg
 • bann-5.jpg
 • bann-6.jpg
 • bann-3.jpg
 • bann-4.jpg
 • bann-15.jpg
 • bann-14.jpg
 • bann-2.jpg

KALENDARIUM NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ PARAFIALNYCH

01.01.2023

W pierwszy dzień Nowego Roku 2023 przeżywaliśmy nabożeństwa w Legnicy i Głogowie, polecając nadchodzący czas Wszechmogącemu Bogu.

06.01.2023

W Święto Objawienia Pańskiego tradycyjnie wzięliśmy udział w Ekumenicznym Kolędowaniu w Kościele Pokoju w Jaworze.

13.01.2023

W Polkowicach, z inicjatywy burmistrza miasta Łukasza Puźnieckiego odbyło się uroczyste otwarcie Parku Ewangelickiego, który znajduje się na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego. To godna podkreślenia inicjatywa, która upamiętnia przedwojenną historię miasta i jednocześnie zachęca do wzajemnego szacunku pomimo różnorodności.

18.01.2023

W środowe popołudnie w domu parafialnym w Legnicy odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Parafialnej.

29.01.2023

W ostatnią Niedzielę stycznia bezpośrednio po nabożeństwach w Legnicy i Głogowie odbyło się Sprawozdawcze Zgromadzenie Parafialne. Tym samym podsumowaliśmy rok 2022 oraz zaprezentowaliśmy plany na rok bieżący.

01.02.2023

We Wrocławiu odbyła się pierwsza w Nowym Roku Diecezjalna Konferencja Księży.

03.02.2023

W piątkowe popołudnie w Głogowie odbyło się parafialne Spotkanie Młodzieży.

08.02.2023

Na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy uczczono pamięć ofiar poległych w czasie II Wojny Światowej oraz podczas wojny w Ukrainie. Uroczystość połączona była z modlitwą ekumeniczną.

22.02.2023

W Dzień Pokuty i Modlitwy nabożeństwem w Kościele Marii Panny rozpoczęliśmy czas pasyjny.

26.02.2023

W 1. Niedzielę Pasyjną podczas nabożeństw w Legnicy i Głogowie zainaugurowaliśmy coroczną akcję Diakonii Kościoła „Skarbonka Diakonijna 2023”.

10.03.2023

W piątkowe popołudnie w Legnicy odbyło się Spotkanie Młodzieży, w którym udział wzięła młodzież parafialna z Legnicy i Głogowa.

11.03.2023

We Wrocławiu miała miejsce pierwsza sesja Synodu Diecezji Wrocławskiej. Synod rozpoczął się nabożeństwem spowiednio- komunijnym, w czasie którego kazanie wygłosił zwierzchnik Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w Polsce ks. bp Jerzy Samiec. Po nabożeństwie w sali parafialnej miały miejsce obrady, podczas których podsumowano rok 2022 w życiu Diecezji. Następnie przeprowadzono wybory do Rady Diecezjalnej i Komisji Rewizyjnej oraz wybrano delegatów Diecezji do Synodu Kościoła. Niezmiernie miło nam poinformować, że na kolejną kadencję do Komisji Rewizyjnej wybrana została pani Małgorzata Strugała z naszej parafii.

18.03.2023

W Teatrze Miejskim im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie odbył się Wieczór Pamięci, poświęcony postaci ewangelickiego poety i pieśniarza Jochena Kleppera. Spotkanie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Głogowa oraz Glogauer Heimatbund z Hannoveru. W spotkaniu uczestniczył także ks. Erich Busse z Drezna, który przed kilkoma laty zapoczątkował ideę przypomnienia postaci Jochena Kleppera na terenie Bytomia Odrzańskiego i Głogowa. W spotkaniu wzięli udział również nasi parafianie z Głogowa.

24-26.03.2023

W ostatni weekend marca w Przesiece, koło Jeleniej Góry odbywały się Pasyjne Rekolekcje dla dzieci i młodzieży Diecezji Wrocławskiej. W tym roku z naszej parafii pojechało 11 osób. Program tegorocznych rekolekcji był bardzo zróżnicowany i dopasowany do potrzeb trzech różnych grup wiekowych, dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

01.04.2023

W Kościele Rzymskokatolickim w Chróstniku koło Lubina odbyło się V Spotkanie Ekumeniczne poświęcone pamięci ks. Benjamina Schmolcka, ewangelickiego pieśniarza i poety. Tematyka tegorocznego spotkania nawiązywała do pasyjnej twórczości Benjamina Schmolcka. Odczytano teksty biblijne nawiązujące do wspólnoty i jedności oraz zmówiono modlitwę w intencji pokoju dla Ukrainy. Z towarzyszeniem organów uczestnicy zaśpiewali pieśń Na Golgotę, duszo, śpiesz, a spotkanie ubogacił również występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Lubin, w wykonaniu której usłyszeliśmy pieśni wielkopostne. W spotkaniu udział wzięli wierni i duchowni trzech wyznań chrześcijańskich: ewangelickiego, greckokatolickiego i rzymskokatolickiego oraz przedstawiciele lokalnych władz. Honorowym Patronatem po raz kolejny to wydarzenie objął Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

06.04.2023

W Wielki Czwartek w Kościele Marii Panny odbyło się nabożeństwo z okazji Pamiątki Ustanowienia Wieczerzy Pańskiej. Podczas nabożeństwa miała miejsce konwersja jednego z dotychczasowych sympatyków naszej parafii, któremu życzymy z tej okazji wiele Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w wierze. Po nabożeństwie uczestnicy spotkali się na kawie parafialnej.

07.04.2023

W Wielki Piątek podczas nabożeństw spowiednio- komunijnych w Głogowie i Legnicy wspominaliśmy męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Był to też dobry czas do refleksji nad swoją grzesznością i nadzieją usprawiedliwienia z łaski przez wiarę.

09.04.2023

W Niedzielę Wielkanocną podczas nabożeństw w Legnicy i Głogowie świętowaliśmy triumf Jezusa Chrystusa nad śmiercią, z radością śpiewając wielkanocny hymn: Wpuść, o słońce wielkanocne, swe promienie w serce wpuść. Rozbudź życie w nim owocne, by się z Tobą mogło zróść. Brzemię win do grobu rzuć, radość nową we mnie wzbudź. Bym się cieszył z Wielkanocy odrodzony z Bożej mocy.

10.04.2023

W Poniedziałek Wielkanocny odbyło się nabożeństwo w Kościele Marii Panny, zaś popołudniu w domu parafialnym odbyło się świąteczne spotkanie z naszymi gośćmi z Ukrainy, którzy od ponad roku są pod opieką parafii.

14.04.2023

W piątkowe popołudnie na Cmentarzu Komunalnym w Legnicy odbył się pogrzeb śp. Waldemara Wemera, który zmarł w wieku 90 lat. Wszystkich zasmuconych polecamy w modlitwach.

16.04.2023

W 1. Niedzielę po Wielkanocy w domu parafialnym w Legnicy równolegle z nabożeństwem odbyła się szkółka niedzielna, w której wzięło udział pięcioro dzieci.

29.04.2023

W sobotnie przedpołudnie rozpoczęliśmy kolejny sezon turystyczny w Kościele Marii Panny.

07.05.2023

W Niedzielę Jubilate zainaugurowaliśmy cotygodniowe nabożeństwa w dużej przestrzeni Kościoła Marii Panny w Legnicy.

13.05.2023

W sobotnie przedpołudnie nasi Parafianie z Głogowa aktywnie włączyli się w projekt rewitalizacji byłego cmentarza ewangelickiego i terenu przyszkolnego w miejscowości Siciny w powiecie górowskim. Projekt jest realizowany m.in. przez byłych mieszkańców powiatu górowskiego, mieszkających na co dzień w Niemczech, we współpracy z lokalnym samorządem gminnym.

18.05.2023

W Święto Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej kaplicy w Głogowie odbyło się uroczyste nabożeństwo, które połączone było z przekazaniem na rzecz naszego filiału zabytkowej chrzcielnicy. W nabożeństwie udział wzięli parafianie z Jawora, Legnicy i Głogowa oraz zastępca Prezydenta Głogowa pan Wojciech Borecki. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Stawiak. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie przy kawie. Był to dobry czas na wspólne rozmowy i wymianę doświadczeń.

24.05.2023

W siedzibie Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie odbyła się Konferencja Naukowa poświęcona jubileuszowi 50-lecia Konkordii Leuenberskiej. W ramach Diecezjalnej Konferencji Duchownych miałem możliwość uczestniczyć w tej konferencji.

28.05.2023

Z okazji Święta Zesłania Ducha Świętego w Legnicy i Głogowie odbyły się uroczyste nabożeństwa.

29.05.2023

Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego w Duninie pod Legnicą odbył się Piknik Parafialny, w którym udział wzięło ponad 20 osób. W programie pikniku, jak co roku znalazło się smażenie jajecznicy, grill, wspólne rozmowy oraz gry i zabawy.

08.06.2023

Na terenie Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Słupsku odbył się tegoroczny Zjazd Delegatów Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, w którym udział wzięli przedstawiciele naszej parafii. W tym roku nasza parafia otrzymała subwencję na realizację projektów remontowych w domu parafialnym w Legnicy.

16.06.2023

Za pomocą internetowej platformy ZOOM odbyła się czerwcowa sesja Synodu Diecezji Wrocławskiej, która przede wszystkim dotyczyła spraw związanych z działalnością gospodarczą Diecezji.

21.06.2023

W domu parafialnym w Głogowie odbyło się przedwakacyjne spotkanie młodzieży

25.06.2023

Tradycyjnie w ostatnią Niedzielę czerwca nasze nabożeństwa w Legnicy i Głogowie połączone były z modlitwą dziękczynną za miniony rok szkolny oraz rozdaniem świadectw nauczania kościelnego.

26-28.06.2023

Na terenie Parafii Ewangelicko- Augsburskiej we Wrocławiu odbywała się tegoroczna Ogólnopolska Konferencja Duchownych, w której wziąłem udział. 

27.06.2023

We wtorkowy wieczór w Kościele Marii Panny zainaugurowany został festiwal Legnickie Wieczory Organowe. Podczas pierwszego koncertu wystąpili: Marek Stefański (organy) oraz Jacek Szymański (tenor). W programie koncertu znalazły się dzieła takich kompozytorów jak m.in.: Franciszek Liszt, Stanisław Moniuszko czy Wolfgang Amadeusz Mozart. Był to piękny muzyczny wieczór dla wszystkich, którzy spragnieni byli muzyki klasycznej w murach najstarszej legnickiej świątyni.

09.07.2023

W 5. Niedzielę po Trójcy Świętej wziąłem udział w dziękczynnym nabożeństwie w Ustroniu- Dobce na Śląsku Cieszyńskim z okazji kolejnej rocznicy Poświęcenia Kaplicy.

18.07.2023

We wtorkowy wieczór w Kościele Marii Panny odbył się kolejny koncert w ramach Legnickich Wieczorów Organowych. Tym razem przy organach zasiadł włoski organista Giampaolo di Rosa, a cały koncert poświęcony był Improwizowanej Symfonii Organowej na tematy podane przez publiczność. Tradycyjnie kościół wypełnił się po brzegi, a uczestnicy doświadczyli wspaniałej muzycznej uczty.

21.07.2023

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy informację o przyznaniu dofinansowania na prace remontowe przy elewacji naszego kościoła w kwocie 480.000,00 z programu rządowego na rzecz Odbudowy Zabytków. Jednocześnie na dzień dzisiejszy nie wiemy, czy jeszcze w tym roku uda nam się rozpocząć prace, czy zostaną one przesunięte na przyszły rok. Uzależnione jest to od wielu czynników, na które jako parafia nie mamy wpływu. Niemniej jednak cieszymy się z pozytywnej oceny naszego wniosku.

07.08.2023

W domu parafialnym w Legnicy rozpoczęliśmy prace remontowe, które dofinansowane zostały z Funduszu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. Zakres prac obejmuje wymianę drewnianej stolarki okiennej oraz remont pomieszczenia, które w przyszłości służyć będzie na salkę katechetyczną.

08.08.2023

W Kościele Marii Panny odbył się trzeci koncert w ramach Legnickich Wieczorów Organowych. Tym razem w programie koncertu znalazły się dzieła wybitnych kompozytorów, skomponowane na ograny i flet. Wykonawcami były: Małgorzata Klorek (organy) i Ewa Rułka (flet).

Jednocześnie z przykrością informujemy, że ostatni, finałowy koncert w ramach tegorocznego festiwalu, zaplanowany na 29 sierpnia, z udziałem Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, z przyczyn technicznych, został przeniesiony do Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Piekarach.

12-16.09.2023

W dniach od 12 do 16 września w Kościele Marii Panny odbyła się 37. Edycja festiwalu Legnickie Conversatorium Organowe im. Stanisława Moryto. Tradycyjnie podczas koncertów kościół wypełniał się po brzegi, a podczas tegorocznej edycji mogliśmy usłyszeć następujące koncerty:

Koncert inauguracyjny nawiązywał do Jubileuszu 30-lecia Legnickiej Akademii Filmowej. Do wyświetlanych na ekranie filmów improwizował na organach Adam Tański.

Drugiego dnia przy organach zasiadał Bartosz Jakubczak, a na saksofonie grał Paweł Gusnar. Artyści wykonali m.in. dzieła patrona festiwalu prof. Stanisława Moryty, skomponowane na organy i saksofon.

Trzeciego dnia swój recital organowy miał Piotr Arseniuk, który wykonał m.in. znane w kościele ewangelickim hymny: „Zbawca ludów, Zbawca dusz”, oraz „Wzgardzony i opuszczony”.

Piątkowy koncert tradycyjnie odbył się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej, podczas którego wystąpił Kwartet Prima Vista, a na fortepianie grała Phan Ha Ngan. Program koncertu w całości poświęcony był twórczości prof. Stanisława Moryto.

Koncert finałowy zatytułowany został: „Jazzowe inspiracje”. Wykonawcami byli Maciej Zakrzewski (organy) oraz Patrycjusz Gruszecki Trio. Artyści stworzyli niepowtarzalny klimat artystyczny poprzez połączenie tradycyjnych organów z trąbką, perkusją i organami Hammonda. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć m.in. improwizacje na temat Toccaty i fugi d-moll J.S. Bacha, intro Walta Disneya A. Menkena oraz hejnału legnickiego.

Tak, jak co roku festiwal dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i emocji, co sprawia, że z utęsknieniem oczekujemy na kolejną edycję w przyszłym roku. 

20.09.2023

W siedzibie Diecezji Wrocławskiej odbyła się powakacyjna Diecezjalna Konferencja Księży. W programie konferencji znalazł się m.in. wykład dr hab. Piotra Lorka prof. EWST, pt. „Nowotestamentowe przedstawienia Wniebowstąpienia Jezusa" oraz rozważanie pt. „Kenoza Ducha Świętego pojednaniem Boga z człowiekiem".

24.09.2023

W Kościele Marii Panny odbył się Koncert charytatywny dedykowany młodemu człowiekowi z porażeniem mózgowym. Organizatorem koncertu był Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Legnicy, zaś partnerami Urząd Miasta w Legnicy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz nasza Parafia, jako gospodarz koncertu. Koncert, który poprowadził Zespół Pokolenia, przeplatany był pieśnią i modlitwą.

01.10.2023

W pierwszą Niedzielę października przeżywaliśmy Dziękczynne Święto Żniw. Podczas nabożeństw w Legnicy i Głogowie dziękowaliśmy Bogu za Jego błogosławieństwo naszego życia i codziennej pracy.

Tego samego dnia po południu w Kościele Marii Panny odbyło się również tradycyjne nabożeństwo polsko- niemieckie z udziałem byłych mieszkańców Legnicy, którzy na co dzień mieszkają w Niemczech. Była to dobra okazja do spotkania i wymiany doświadczeń.

06-08.10.2023

W drugi październikowy weekend w Ozorkowie odbywał się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej. W programie tegorocznego zjazdu znalazło się wiele ciekawych punktów, a wśród nich wykłady, seminaria, koncerty, czy możliwość wyjścia na basen. W zjeździe udział wzięło pięć młodych osób z naszej parafii.

11.10.2023

W Kościele Marii Panny odbył się kameralny koncert z udziałem Chóru Vokaloktett Collegium canorum Lobaviense z Löbau. Chór wykonał pieśni znanych i cenionych kompozytorów i twórców muzyki ewangelickiej. Pomimo tego, że koncert odbywał się w samym środku tygodnia, wzięło w nim udział ponad pięćdziesiąt osób. To świadczy, że zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia wciąż jest w Legnicy duże. Tym większa nasza radość, że koncert odbył się w naszym kościele. Wsparcie techniczne zapewniło Legnickie Centrum Kultury, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

14.10.2023

W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyły się główne obchody 30. Rocznicy Partnerstwa pomiędzy Legnicą i niemieckim Wuppertal. W uroczystościach wzięli udział samorządowcy obydwu miast na czele z Prezydentem Legnicy i Nadburmistrzem Wuppertalu, ponadto służby mundurowe, dyrektorzy legnickich szkół oraz przyjaciele i ambasadorzy tego wieloletniego partnerstwa. Obecni byli również przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Legnicy w Wuppertalu, którzy od lat współpracują z naszą parafią.

14.10.2023

W Ewangelickim Hoffnungkirche w Görlitz odbyły się główne uroczystości związane z Jubileuszem 30-lecia działalności Fundacji Eriki Simon. Fundacja praktycznie od samego początku swojej działalności wspiera renowację zabytków na Dolnym Śląsku. W roku 2000 nasza parafia otrzymała m.in. dofinansowanie na generalny remont zabytkowych organów, które znajdują się w Kościele Marii Panny. W ramach obchodów odbył się okolicznościowy koncert z muzyką poświęconą twórczości W. A. Mozarta oraz zaprezentowano najważniejsze projekty zrealizowane dzięki wsparciu fundacji na przestrzeni 30 lat działalności.

18.10.2023

W domu parafialnym w Legnicy odbyło się jesienne zebranie Rady Parafialnej, które poświęcone było omówieniem bieżących spraw w parafii.

19.10.2023

W zabytkowym pałacu w Warmątowicach Sienkiewiczowskich miało miejsce uroczyste spotkanie, podsumowujące Jubileusz 30- lecia partnerstwa Legnicy i Wuppertalu, w którym miałem przyjemność wziąć udział.

20-22.10.2023

We Wrocławiu odbyła się jesienna sesja Synodu Diecezji Wrocławskiej. Całość tegorocznych obrad poświęcona była Jubileuszowi 500- lecia Reformacji we Wrocławiu, które przypada w tym roku. W programie Synodu znalazła się m.in. debata na temat odpowiedzialności społecznej w kontekście myśli D. Bonhoeffera, a także uroczyste nabożeństwo jubileuszowe w Kościele Marii Magdaleny, w którym w 1522 roku ks. Jochannes Hess odprawił pierwsze ewangelickie nabożeństwo na terenie miasta Wrocławia. Ponadto w Sali Głównej Starego Ratusza odbyła się gala wręczenia Nagrody Kościoła im. królewny Anny Wazówny, a następnie wykład na temat Tożsamości 500 lat Reformacji we Wrocławiu. Uroczystości dopełnił wieczorny koncert w Narodowym Forum Muzyki, poświęcony muzyce Reformacji.

Obrady Synodu zakończyło niedzielne nabożeństwo w Kościele Opatrzności Bożej, podczas którego kazanie wygłosił zwierzchnik Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w Polsce, ks. bp Jerzy Samiec.

W jubileuszowych obchodach wzięli udział również nasi parafianie z Legnicy i Głogowa.

29.10.2023

W ostatnią Niedzielę października nasze nabożeństwa w Legnicy i Głogowie poświęcone były tematyce związanej ze wspomnieniem Pamiątki Reformacji i odnowy Kościoła Zachodniego.

31.10.2023

We wtorkowe popołudnie w Kościele Marii Panny odbyło się uroczyste nabożeństwo spowiednio- komunijne z okazji Święta Reformacji. Wspominając wydarzenia sprzed lat, dziękowaliśmy Bogu za to, że Kościół stale może się reformować i stawiać odważne kroki we współczesnym świecie, reagując na aktualne wyzwania i problemy człowieka. W nabożeństwie udział wzięli parafianie z Legnicy i Głogowa.

04.11.2023

Na Cmentarzu Komunalnym w Głogowie Brzostowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Władysława Rybickiego, który zmarł w wieku 79 lat.

19.11.2023

W przedostatnią Niedzielę roku kościelnego, podczas nabożeństwa w Legnicy miała miejsce konwersja. Naszej nowej Parafiance życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i wszelkie pomyślności.

26.11.2023

Nabożeństwami w Legnicy i Głogowie zakończyliśmy rok kościelny. Podczas nabożeństw tradycyjnie wspominaliśmy również tych, którzy w minionym roku odeszli do wieczności.

02.12.2023

W niemieckim Herrnhut odbyła się uroczysta inauguracja zapalenia okolicznościowej gwiazdy herrnhuckiej. Temu wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa świąteczna oprawa, którą ubogaciła muzycznie Dziecięco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin. Warto wspomnieć, że w orkiestrze grają także nasi parafianie.  

03.12.2023

W 1. Niedzielę Adwentu tradycyjnie zainaugurowaliśmy coroczną akcję charytatywną Diakonii Kościoła pod hasłem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży okolicznościowych świec przeznaczony jest na projekty diakonijne na rzecz dzieci i młodzieży. 

06.12.2023

W Parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu odbyła się Diecezjalna Konferencja Księży Diecezji Wrocławskiej, w której wziąłem udział. Konferencję rozpoczęło nabożeństwo spowiednio- komunijne, które poprowadził ks. radca Marcin Orawski.

10.12.2023

Podczas tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz swój kolejny występ miała Dziecięco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin, która cieszy się coraz to większym zainteresowaniem.

16.12.2023

W domu parafialnym w Głogowie odbyło się Parafialne Spotkanie Adwentowe. Był to dobry czas wspólnego kolędowania i wsłuchiwania się w adwentowe przesłanie. Był też czas na wspólne rozmowy przy bogato zastawionym stole. Tegoroczne spotkanie swoją obecnością uświetnił Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

24.12.2023

W 4. Niedzielę Adwentu odbyło się poranne nabożeństwo w Legnicy. Tego samego dnia, tyle, że popołudniu w Głogowie przeżywaliśmy nabożeństwo wigilijne. A na zakończenie tego szczególnego dnia w Kościele Marii Panny przeżywaliśmy nabożeństwo w Noc Bożego Narodzenia.

25.12.2023

Nabożeństwami Słowa Bożego w Legnicy i Głogowie przeżywaliśmy 1. Święto Bożego Narodzenia.

26.12.2023

W 2. Święto Bożego Narodzenia w Legnicy odbyło się nabożeństwo, połączone z kolędowaniem i spotkaniem przy kawie.

31.12.2023

Nabożeństwami w Legnicy i Głogowie podziękowaliśmy Wszechmogącemu Bogu za Jego błogosławieństwo, którego mogliśmy doświadczać w minionym roku.

Zapowiedź wydarzeń

RUCH TURYSTYCZNY W KOŚCIELE MARII PANNY

W środę 1 maja rozpoczynamy sezon turystyczny w Kościele Marii Panny. Zachęcamy do odwiedzenia najstarszej legnickiej świątyni i podziwiania panoramy miasta z wieży widokowej. 

GODZINY OTWARCIA: 1-5 maja, godz. 13.00-18.00

ponadto do 30 września:

środa-piątek, godz. 11.00-16.00

sobota-niedziela, godz. 13.00-18.00

ZWIEDZANIE KOŚCIOŁA I WYJŚCIE NA WIEŻĘ ODBYWA SIĘ PO NABYCIU CEGIEŁKI W CENACH:

10 zł/dorośli; 4 zł/młodzież i studenci

Dochód z cegiełek przeznaczony jest na Fundusz Remontowy Kościoła

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !